Kokį vežimėlį naudoti skirtingoms prekėms vežti?

Sandėliuose būna laikomos įvairiausių dydžių prekės, kurias prireikia kuriuo nors metu pervežti iš vienos vietos į kitą. Tam reikalui tinka dviejų tipų vežimėliai: vežimėlis prekėms ir vežimėlis kroviniams pervežti. Todėl neturėtų būti sunku pasirinkti kokį vežimėlį naudoti pervežant prekes.


Kokius vežimėlius rinktis lengvesnėms prekėms vežti?

Lengvesnėms prekėms vežti skirti vežimėliai būna įvairių tipų. Jų talpa gali siekti nuo 75 iki 240 litrų. Jie pagaminti iš metalo arba plastiko. Dar būna aliumininiai ir sulankstomi prekių vežimėliai, kurių maksimali apkrova siekia 75 kg.
Taip pat yra naudojami tvirti prekių vežimėliai. Toks vežimėlis prekėms būna su vamzdiniu rėmu, jo platforma laminuota, o rankena labai patogi. Jo paskirtis gali būti dvejopa – prekių transportavimas bei jų saugojimas. Kad prekes, pakrauti ir iškrauti būtų patogiau, šio vežimėlio šonuose įtaisyti varteliai.


Kokie vežimėliai tinka krovinių vežimui?

Įprastai krovinių vežimėliai būna pritaikyti skirtingoms krovinių grupėms pervežti. Pavyzdžiui, vieni tokių vežimėlių būna skirti ilgiems kroviniams, kiti – baldams, treti – plokštėms, ketvirti – vamzdžiams vežti. Tad prieš renkantis reikia apsispręsti koks vežimėlis kroviniams jums yra reikalingas.
O kai kuriuose padėklų vežimėliuose būna įtaisytos svarstyklės, todėl jais krovinys ne tik iškeliamas aukštyn, bet tuo pačiu ir pasveriamas. Įprastiniai padėklų vežimėliai turi įvairaus ilgio šakes, pritaikytas skirtingoms krovinių rūšims.


Į ką reikia atsižvelgti prieš renkantis vežimėlį skirtingoms prekėms pervežti?

Pirmiausiai verta nuspręsti, kokie bus kroviniai, kuriuos jums reikės pervežti. Nuo to, koks bus vežamo krovinio svoris, priklauso vežimėlio ratų skaičius ir medžiaginės jų savybės. Jei prireikia vežti sunkius krovinius, labiausiai tiks lengvai besisukantys guminiai ratukai, kurie puikiai rieda net ir nelygiu paviršiumi.
Kitas dalykas, į kurį reikia atsižvelgti, ar vežimėlis su borteliais, ar be jų. Borteliai yra naudingi tada, kai krovinį reikia prilaikyti. Jei vežimėlis yra su rankenomis, jis tikrai jums bus patogus vežti prekes. O jeigu vežimėlis turi sukiojamą ašį, su juo darbuotis bus žymiai lengviau. Taip pat patariama rinktis vežimėlius, atlaikančius kuo didesnę apkrovą, kad paskui nekiltų kokių nors nesklandumų.