Kam naudojami IBC konteineriai?

Iš anglų kalbos išvertus žodžių IBC santrauką (Intermediate Bulk Containers), lietuviškai skamba šitaip: „Tarpinis birių krovinių konteineris“. Tačiau iš tikrųjų šiuose konteineriuose galima laikyti įvairius maisto gaminius, vandenį ir kitokius skysčius, taip pat ir birias medžiagas, cheminę produkciją ir kt. IBC konteineriai itin patogūs gabenti visomis transporto rūšimis – kelių, geležinkelio, jūros bei oro transportu, juos paprasčiau sandėliuoti. Tiesa, šie konteineriai yra dviejų tipų. Vienais (UN) transportuojami ekologiškai pavojingi skysti produktai, kitais (ST) – maisto produktai.


Kuo praktiški yra IBC konteineriai?

Šio tipo konteinerių talpa yra skirtingų dydžių, todėl juos kiekvienas logistikos paslaugų naudotojas gali pasirinkti pagal savo poreikius. Tai gali būti ir paprasti vandens konteineriai, ir 1000 litrų talpos konteineriai, skirti įvairių kitų skysčių gabenimui. Dėl savo paprastumo, patogumo ir kitų savybių šio tipo konteineriai randa pritaikymą ir versle, ir ūkinėje veikloje, ir prekyboje, ir kasdieninėje buityje.
Itin populiarūs IBC konteineriai yra už tai, kad pasižymi tvirtumu, nes yra ne tik su specialia pakyla, bet ir cinkuoto plieno rėmu, kuris garantuoja krovinio apsaugojimą nuo transportavimo metu galinčių atsirasti mechaninių pažeidimų. IBC konteinerių išmatavimai standartiškai yra tokie – 120x100x116 cm. Todėl tokių išmatavimų konteinerio forma yra labai patogi ne tik pervežimui, bet ir sandėliavimui. Be to, ši jų savybė leidžia vienas ant kito sukrautiems konteineriams, kurie pagaminti iš didelio tankio polietileno, stabiliai išsilaikyti, ko pasėkoje jų viduje esantis turinys išlieka kokybiškas iki pat galo.


Kokiose ūkinėse sferose gali būti panaudojami IBC konteineriai?

Pirmiausiai šios rūšies talpos pasižymi universalumu ir labai praktišku pritaikymu pačiose įvairiausiose ūkinės veiklos sferose. Be šių konteinerių dabartiniais laikais neapsieina nei maisto, nei farmacijos pramonė, nei statybų sektorius, nei žemės ūkio veiklomis – gyvulininkyste ar daržininkyste užsiimantys ūkiai. Ir dėlto nėra ko stebėtis, juk minėtuose konteineriuose galima laikyti pačios įvairiausios paskirties skystus ir birius produktus. Be to, šių konteinerių panaudojimas daugkartinis, o juose įmontuotas čiaupas leidžia patogiai skystus produktus perpilti į kitas talpas. Visos išvardintos savybės šių konteinerių populiarumą garantuoja ir ateityje.