Kaip sandėliuoti produktus užimant kuo mažiau vietos?

Kiekvieno sumanaus sandėlininko svajonė - kuo talpiau ir kuo didesnį kiekį įvairiausių svorių ir išmatavimų prekių sukrauti savam sandėlyje. Šią svajonę įmanoma įgyvendinti tada, kai prekių sandėliavimui naudojami ne tik padėklai, dėžės, statinės, konteineriai, bet ir patogūs sandėliavimui stelažai.


Pagal ką skirstomos saugojimui paliktos prekės ar žaliavos?

Dažniausiai prekės angare laikomos sudėliotos pagal skirtingų prekių partijas, arba pagal rūšis. Dar naudojamas ir toks būdas, kai skirtingų pavadinimų prekės laikomos atskirtos viena nuo kitos. Kad, reikalui esant, sandėliuojamas prekes būtų galima greitai surasti, būna sudaromos jų išdėstymo schemos. Arčiau durų laikomos tokios prekės, kurių paklausa yra pati didžiausia, todėl jų judėjimas gali vykti kasdien. Be to, atskirai laikomos trumpiau laikomos prekės nuo tų, kurios padėtos sandėliuoti ilgesniam terminui.


Ką gero galima pasakyti apie stelažų naudojimą sandėliuose?

Stelažai yra patogūs naudoti todėl, kad juose galima laikyti įvairiausios paskirties daiktus. Be to, stelažai neužima daug vietos, jais galima užpildyti net ir pačias mažiausias erdves sandėlyje. Stelažus galima sukomplektuoti taip, kad kuo daugiau lentynų kiltų į aukštį, o jų užimamas plotas mažėtų. Taip pat stelažus galima statyti taip, kad prekes būtų galima patogiai paimti iš abiejų jų pusių. Į stelažus puikiai telpa ir maistinė plastikinė tara, ir plastikinė tara skysčiams laikyti. Kadangi plastikinės dėžės su dangčiu yra visiškai sandarios, jas ant stelažų lentynų galima sukrauti dedant viena ant kitos. Stelažuose galima laikyti ir lengvesnius, ir sunkesnius daiktus.


Taupyti vietą sandėlyje padeda ir IBC konteineriai

Pagrindinis sandėlininko rūpestis yra toks: kaip sukrauti sandėliuojamą turtą taip, kad prekės jame užimtų kuo mažiau vietos. Praktinė išeitis paprasta – sandėliavimo schemą išdėstyti taip, kad jame greta stelažų atsirastų vietos ir IBC konteineriams. Jie ne tik garsėja savo tvirtumu, bet yra praktiški ir dėl kompaktiškų savo išmatavimų, ir patogios sandėliuoti formos.
Juos kuo puikiausiai galima sukrauti vienas ant kito, nes jie gaminami iš didelio tankio polietileno, todėl išlieka mechaniškai nepažeidžiami ir tvirti. Be to, patogios jų krovos dėka sutaupoma vieta sandėlyje. Tad stelažų ir IBC konteinerių tandemas – puikiausia priemonė, leidžianti sandėliuoti produktus užimant kuo mažiau vietos.